fbpx
Dzieci dokazują podczas koloni żeglarskiej

OBOZY ŻEGLARSKIE - KOLONIA ŻEGLARSKA 10 - 12 LAT

Nic tak nie wpływa na rozwój i świadomość dzieci, jak doświadczanie i poznawanie otaczającego go świata. W szkole przeważa model nauczania polegający na monologowym przekazywaniu wiedzy przez nauczyciela, a doskonale wiemy, że człowiek, zwłaszcza ten który dopiero jest na początku swojego życia, najwięcej uczy się metodą prób i błędów, oraz przez obserwację własnego życia i otaczającego go świata. Dziecko odrywa się od szkolnej ławki w trakcie wakacji, dlatego warto wykorzystać ten czas w sposób wartościowy i przynoszący długofalowe efekty w jego rozwoju, ale przede wszystkim mnóstwo przygód i wspaniałej zabawy. Taką możliwość daje wychowanie żeglarskie.
Kolonia żeglarska na Mazurach będzie wspaniałym początkiem nowej przygody, nie tylko letniej ale i takiej na całe życie. W oferowanym przez nas programie kolonii żeglarskiej dla dzieci stawiamy na naukę przez zabawę takich rzeczy i zachowań jak:
 • samodzielność
 • odpowiedzialność za podejmowane decyzje
 • konsekwencja i asertywność
 • współpraca w grupie
 • dbałość o środowisko przyrodnicze
 • aktywność fizyczna
 • kultura osobista
Większość programu obozy żeglarskiego stanowią zajęcia na wodzie, podstawy żeglarstwa i jego tradycje ale również wiele gier i zabaw, zajęć sportowych oraz integracyjnych, które odbywają się na lądzie. Po koloniach żeglarskich w naszej szkole, dziecko wraca bardziej otwarte, samodzielne i chętne do pracy, ciesząc się z każdego małego sukcesu. Dla wielu uczestników kolonia żeglarska jest wstępem do zdobywania dalszych umiejętności i sukcesów w żeglarstwie. W programie między innymi:
 • Mayday - kurs bezpieczeństwa na wodzie
 • Nauka wiązania węzłów
 • Do It Yourself - warsztaty szycia własnych worków żeglarskich
 • Szklana pogoda – ciekawostki i doświadczenia meteorologiczne dla najmłodszych
 • Wieczorne ogniska z nauką szant
 • Wycieczki krajoznawcze
 • Gry terenowe, nauka posługiwania się mapą i kompasem
 • Rozgrywki sportowe i gry integracyjne
 • Pidżama party, kino pod żaglami
 • obrazek kotwicy w informacjach koloni żeglarskiej

  Miejsce

  Kleszczewo k. Giżycka

  ptak wskazujący ile dni trwa kolonia żeglarska

  Czas trwania

  7 dni

  wiek uczestników koloni żeglarskiej feniks szkoła żeglarstwa mazury 2020

  Dla dzieci

  10-12 lat

  ilość załogantów w trakcie koloni żeglarskiej na mazurach

  Załoga

  6 osób załogi + sternik + animator

Jak dokonać rezerwacji

 1. Wybierz na jaki rodzaj obozu chcesz popłynąć
 2. Sprawdź czy wybrany przez Ciebie termin jest jeszcze dostępny
 3. Wypełnij formularz rezerwacyjny
 4. Odbierz e - mail z potwierdzeniem rezerwacji i postępuj z dalszą instrukcją

 

Termin
Miejsca
Rezerwacja 
10.07.2022 - 16.07.2022
6
od 1 Stycznia 2022
17.07.2022 - 23.07.2022
6
od 1 Stycznia 2022
Rezerwuj obóz

 

 

Śpiewnik żeglarski dla każdego uczestnika

Każdy uczestnik naszej koloni żeglarskiej otrzymuje ponad stu pięćdziesięcio stronicowy śpiewnik z szantami i przebojami polskiego rocka!
Śpiewnik żeglarski na mazury. Spędź niesamowite chwile przy ognisku śpiewając szanty i znane polskie przeboje

W cenę koloni wliczono

 • Realizację programu
 • Wizytę w aquaparku
 • Pakiet wykładów i zajęć
 • Opiekę doświadczonych instruktorów i opiekunów
 • Nocleg na nowoczesnych i bezpiecznych jachtach
 • Opłaty portowe
 • Pełne wyżywienie
 • Ubezpieczenie NNW (do 10 000 zł)
 • Paliwo
 • Serwis jachtu podczas rejsu

W cenę koloni nie wliczono

 • Dojazdu na Mazury
 • Opłat za sanitariaty w portach np. WC 1 – 2 zł, prysznic 10 - 15 zł (staramy się unikać portów w których trzeba płacić za WC).
 • Opłaty za egzamin i wydanie patentu (dla uczniów i studentów do 26 roku życia wynosi 125 zł płatne w dniu egzaminu komisji i 25 zł płatne do PZŻ w celu otrzymania patentu).
 • Innych świadczeń nie wymienionych w ofercie

Dziewczyny na pokładzie w trakcie obozu żeglarskiego
Trymowanie foka na jachcie
Zdjęcie grupowe obozu żeglarskiego
Jacht płynie przez kanały na mazurach
Opinia 1
POLECAM POLECAM POLECAM! Wapniała kadra, ludzie niesamowicie przyjaźni, wykwalifikowani i pomocni. Syn wrócił zadowolony. Sprawdzony sprzęt, pełna opieka, ochrona i bezpieczeństwo! Chyba sama wybiorę się do nich na kurs :)
~ Olga Gor
Opinia 2
Mega obozy, bardzo fajna kadra z wiedzą i obeznaniem, ciekawie rozplanowany plan obozu, duuuużo luuuuuzu, za rok wracam na doszkalający :) Patent na moto i na żeglarza oczywoście zdany dzięki wspaniałej kadrze, polecam gorąco :D
Pozdrowienia dla Pawła i dla Igora
~ Damian
Opinia 3
Paweł serdecznie dziękujemy za wspaniały rejs. Takiej wycieczki szkolnej dzieciaki nigdy nie zapomną. Świetna atmosfera, super ludzie, tyle radości z każdej strony świata, że aż żal wracać do codzienności:) Twoje poczucie humoru i spokój są bezcenne. Jesteś super gość! Buziaki i do następnego rejsu na Mazurach:)
~ Sylwia
previous arrow
next arrow

Plan - kolonia żeglarska 10 - 12 lat

Kolonia żeglarska - Dzień 1

Pierwszy dzień to początek letniej przygody Twojego dziecka. Nasza baza znajduje się w Porcie Wieczorek w miejscowości Kleszczewo, nad jeziorem Wojnowo. Zapraszamy Was już od godziny 14:00. Jeżeli przywozisz swoja pociechę samochodem, możesz wjechać na teren portu i tam bezpłatnie zostawić go na czas dopełnienia kolonijnych formalności. Gdy już dotrzecie do portu, przywita Was komandor rejsu, pokaże jacht na którym będzie zakwaterowane dziecko, przedstawi sternika oraz wychowawcę pod opieką których Twoja pociecha będzie podczas całej kolonii. Będziecie mieli czas na rozpakowanie bagażu, zajęcie koi i poznanie reszty załogi.
Zdjęcie grupowe koloni żeglarskiej
Dzieci na koloni żeglarskiej. Zdjęcie w grupie

Najpóźniej do godziny 17:00 musi odbyć się meldunek dziecka na obozie. Pierwszego dnia nie marnujemy czasu. Już o 18:00 zaczynamy zajęcia dotyczące bezpieczeństwa na lądzie i zasad zachowania podczas turnusu. Co jest niezbędne do rozpoczęcia kolonii? Aby dołączyć do naszej załogi, musisz zabrać ze sobą komplet uzupełnionych i podpisanych dokumentów, który otrzymasz w wiadomości potwierdzającej rezerwację. Wieczorem odbędzie się ognisko zapoznawcze z zabawami, przy akompaniamencie gitary.

Kolonia żeglarska - Dni 2-5

To czas na adaptacje i zapoznanie z jachtem i żeglarstwem. Nie bój się, że Twoje dziecko nie da rady, nasi instruktorzy doświadczeni współpracą z dziećmi i młodzieżą przedstawią wszystko w taki sposób, by każdy przyswoił wiedzę i czuł się bezpiecznie. Jeżeli Twoje dziecko nadal będzie miało trudności lub wątpliwości, dzięki małym grupom w których pracujemy, znajdziemy czas by indywidualnie rozwikłać wszystkie niejasności. W trakcie pływania, gdy już każdy będzie się czuł pewnie, dzieci będą zdobywały nowe umiejętności, odbywały wachty, rozwiązywały zadania i podziwiały piękno mazurskiej przyrody.
Chłopiec na koloni żeglarskiej uczy się wziązać knagę
Chłopcy na koloni żeglarskiej szukają skarbów na plaży używający wykrywacza metali

Po zejściu na ląd, będziemy zwiedzać okolicę, bawić się i brać udział w warsztatach czy grach sportowych i terenowych. Oczywiście cały czas pamiętamy o klimacie Mazur, wieczornych ogniskach pod gwieździstym niebem, śpiewaniu szant. Na naszych obozach propagujemy postawy prospołeczne i rozwój osobisty naszych uczestników, dlatego też dzieci będą miały do wykonania jeden z ciekawych projektów, którego podsumowanie odbędzie się ostatniego dnia. Dla osób lubiących zadzierać głowę do góry przewidzieliśmy nocne obserwacje gwiazd.

Kolonia żeglarska - Dzień 6

Powoli nasz rejs zbliża się do końca. Oczywiście nie zwijamy jeszcze żagli i płyniemy hen po horyzont. Wieczorem przy ostatnim wspólnym tego lata ognisku załogi na które podzielone są dzieci podsumują swoje projekty. Będziemy świetnie się bawić i wspominać najciekawsze momenty kolonii przy akompaniamencie gitary oraz wspólnym śpiewaniu szant.
kolonistki skaczą do wody z jachtu
Ostatni dzień żeglarskiej koloni, zdjęcie grupowe

Kolonia żeglarska - Dzień 7

Wszystko co dobre szybko się kończy. To dzień pełen emocji, kiedy załogi żegnają się ze sobą i każdy rusza w drogę powrotną do domu. To ciężki dzień również dla nas, ponieważ nic tak nie łączy ludzi jak wspólne przygody. Pocieszamy się jednym zdaniem, do zobaczenia za rok!
Jachty szkoły żeglarstwa Feniks na jeziorze Niegocin