fbpx

OBOZY ŻEGLARSKIE - OBÓZ TURYSTYCZNY

Jeśli nie masz doświadczenia w żeglarstwie, nasz obóz żeglarski - turystyczny to idealna propozycja dla Ciebie. Pod opieką wykwalifikowanych instruktorów postawisz pierwsze kroki w żeglarstwie, poznasz podstawowe zasady panujące na jachcie i zakochasz się w Mazurach. Obóz żeglarski - młodzieżowy to letnia przygoda, podczas której nie musisz przejmować się szkoleniem i egzaminami na patent żeglarza jachtowego. To obóz dla nastolatków podczas którego liczy się chill, zabawa oraz żeglowanie!

Obóz żeglarski na Mazurach

Podstawą programu są zajęcia na wodzie, ale zatrzymamy się również na lądzie byś zrozumiał dlaczego mazurski region nazywany jest cudem natury. Wierzymy w potencjał i kreatywność każdego z naszych uczestników, dlatego oprócz typowych obozowych rozrywek, gier, zajęć żeglarskich już na samym początku przedstawimy Wam do wyboru kilka ciekawych projektów. Jeden z nich całą załogą będziecie realizować aż do końca obozu żeglarskiego. W trakcie projektu instruktorzy nauczą Ciebie i Twoich nowych znajomych wielu przydatnych umiejętności miękkich, które z powodzeniem wykorzystasz nie tylko na obozie żeglarskim ale i w dorosłym życiu.

WYBRANE ATRAKCJE, KTÓRE CZEKAJĄ CIĘ NA OBOZIE:

 • Gra miejska geocache
 • Nauka szycia własnych worków żeglarskich
 • Wycieczki krajoznawcze
 • The Race – wyścig załóg
 • Mayday – dwudniowy kurs bezpieczeństwa na wodzie
 • Ogniska
 • Nauka szant
 • Triki żeglarskie
 • Gry strategiczne
 • Turniej walk na bomie

Kto wie, może Twoim następnym krokiem będzie obóz żeglarski - szkoleniowy?

 

 • obrazek kotwicy w informacjach obozu szkoleniowego na mazurach feniks szkoła żeglarstwa

  Miejsce

  Kleszczewo k. Giżycka

  ptak wskazujący ile dni trwa obóz żeglarski ze szkoleniem na patent żeglarza jachtowego na mazurach w szkole żeglarstwa feniks

  Czas trwania

  14 dni

  wiek uczestników szkolenia żeglarskiego feniks szkoła żeglarstwa mazury 2020

  Dla nastolatków

  13-18 lat

  ilość załogantów w trakcie kursu na patent żeglarza jachtowego obozu żeglarskiego na mazurach

  Załoga

  6 osób załogi + sternik

  jakie patenty można zdobyć na obozach żeglarskich na mazurach w szkole żeglarstwa feniks 2020

  Kurs na patent

  Sternik Motorowodny - fakultatywnie

Jak dokonać rezerwacji

 1. Wybierz najlepszy dla siebie obóz żeglarski
 2. Sprawdź czy wybrany przez Ciebie termin jest jeszcze dostępny
 3. Wypełnij formularz rezerwacyjny
 4. Odbierz e-mail z potwierdzeniem rezerwacji i postępuj z dalszą instrukcją
Termin
Miejsca
Cena
28.06.2020 - 11.07.2020
Brak
2099 zł
12.07.2020 - 25.07.2020
Brak
2099 zł
26.07.2020 - 08.08.2020
Brak
2099 zł
09.08.2020 - 22.08.2020
Brak 
2099 zł
Rezerwuj obóz turystyczny

  

Plan obozu turystycznego 

Grupa nastolatków na obozie żeglarskim
Dzień PIerwszy
Pierwszy dzień to początek Twojej letniej przygody. Nasza baza znajduje się w Porcie Wieczorek w miejscowości Kleszczewo, nad jeziorem Wojnowo. Zapraszamy Cię już od godziny 14:00. Jeżeli rodzice przywożą Cię do nas samochodem, możecie wjechać na teren portu i tam bezpłatnie zostawić samochód na czas dopełnienia obozowych formalności.
Żeglarz stoi na maszcie
Dzień PIerwszy
Jeżeli za zgodą rodziców przyjeżdżasz pociągiem lub autobusem do Giżycka, skontaktuj się z nami, odbierzemy Cię. Gdy już dotrzesz do portu, przywita Cię komandor rejsu, pokaże jacht na którym będziesz zakwaterowany, przedstawi Twojego sternika. Będziesz miał czas na rozpakowanie bagażu, zajęcie koi i poznanie reszty załogi.
Uczestnik obozu żeglarskiego na mazurach zapina kamizelkę
Dzień PIerwszy
Najpóźniej do godziny 17:00 musi odbyć się Twój meldunek na obozie. Pierwszego dnia nie marnujemy czasu. Już o 18:00 zaczynamy dwudniowy intensywny kurs bezpieczeństwa na wodzie. Co jest niezbędne do rozpoczęcia obozu? Aby dołączyć do naszej załogi, musisz zabrać ze sobą komplet uzupełnionych i podpisanych dokumentów, który otrzymasz w wiadomości potwierdzającej rezerwację.
Obóz żeglarski dla nastolatków - uczestnik wybiera szota foka
Dni 2-4
To czas na adaptacje i zapoznanie z żeglarstwem. Wprowadzimy Cię w podstawy obsługi i życia na jachcie, naukę węzłów. Przejdziesz kurs bezpieczeństwa na wodzie. Powyższe zajęcia mają na celu przygotować Cię do dalszego życia na wodzie, byś mógł resztę dni spędzić bez stresu, na niesamowitej zabawie.
Nastolatki na obozie żeglarskim pozują na jachcie
Dni 5-9
Przed Tobą 5 dni zabawy, odpoczynku, poznawania uroków wakacji na mazurach i żeglarstwa. Nie zabraknie ciekawych zajęć, warsztatów i aktywności. To także idealny moment na współpracę w załogach poprzez realizację wspomnianych wcześniej projektów.
Dni 10-12
Powoli nasz rejs zbliża się do końca. Oczywiście nie zwijamy jeszcze żagli i płyniemy hen po horyzont. W ciągu tych trzech dni Ty i Twoja załoga, będziecie mieli czas na ostatnie poprawki w wybranych przez Was projektach. Będzie także czas na chwilę relaksu w Aquaparku!
Dni 10-12
Niezależnie od tego, jaki obóz wybrałeś, masz możliwość zapisania się i wzięcia udziału w kursie na patent sternika motorowodnego, który trwa właśnie między 10 i 12 dniem obozu. Otrzymasz niezbędne materiały i weźmiesz udział w kursie prowadzonym przez naszych instruktorów.
Dzień 13
Dopływamy do portu, by wieczorem przy ostatnim wspólnym tego lata ognisku podsumować swoje projekty. Będziemy świetnie się bawić i wspominać najciekawsze momenty obozu przy akompaniamencie gitary oraz wspólnym śpiewaniu szant.
Dzień 14
Wszystko co dobre, szybko się kończy. To dzień pełen emocji, kiedy załogi żegnają się ze sobą i każdy rusza w drogę powrotną do domu. To ciężki dzień również dla nas, ponieważ nic tak nie łączy ludzi jak wspólne przygody. Pocieszamy się jednym zdaniem, do zobaczenia za rok!
previous arrow
next arrow
Slider

Śpiewnik żeglarski dla każdego uczestnika

Każdy uczestnik naszych obozów żeglarskich na mazurach otrzymuje ponad stu pięćdziesięcio stronicowy śpiewnik z szantami i przebojami polskiego rocka!
okładka śpiewnik żeglarski szkoły żeglarstwa feniks

CENA ZAWIERA

 • Realizację programu
 • Wizytę w aquaparku
 • Pakiet wykładów i zajęć
 • Opiekę doświadczonych instruktorów i opiekunów
 • Nocleg na nowoczesnych i bezpiecznych jachtach
 • Opłaty portowe
 • Pełne wyżywienie
 • Ubezpieczenie NNW (do 10 000 zł)
 • Paliwo
 • Serwis jachtu podczas rejsu

CENA NIE ZAWIERA

 • Dojazdu na Mazury
 • Opłat za sanitariaty w portach np. WC 1 – 2 zł, prysznic 10 - 15 zł (staramy się unikać portów w których trzeba płacić za WC).
 • Opłaty za egzamin i wydanie patentu (dla uczniów i studentów do 26 roku życia wynosi 125 zł płatne w dniu egzaminu komisji i 25 zł płatne do PZŻ w celu otrzymania patentu).
 • Innych świadczeń nie wymienionych w ofercie

Dziewczyny na pokładzie w trakcie obozu żeglarskiego
Trymowanie foka na jachcie
Zdjęcie grupowe obozu żeglarskiego
Jacht płynie przez kanały na mazurach
POLECAM POLECAM POLECAM! Wapniała kadra, ludzie niesamowicie przyjaźni, wykwalifikowani i pomocni. Syn wrócił zadowolony. Sprawdzony sprzęt, pełna opieka, ochrona i bezpieczeństwo! Chyba sama wybiorę się do nich na kurs :)
~ Olga Gor
Mega obozy, bardzo fajna kadra z wiedzą i obeznaniem, ciekawie rozplanowany plan obozu, duuuużo luuuuuzu, za rok wracam na doszkalający :) Patent na moto i na żeglarza oczywoście zdany dzięki wspaniałej kadrze, polecam gorąco :D
Pozdrowienia dla Pawła i dla Igora
~ Damian
Paweł serdecznie dziękujemy za wspaniały rejs. Takiej wycieczki szkolnej dzieciaki nigdy nie zapomną. Świetna atmosfera, super ludzie, tyle radości z każdej strony świata, że aż żal wracać do codzienności:) Twoje poczucie humoru i spokój są bezcenne. Jesteś super gość! Buziaki i do następnego rejsu na Mazurach:)
~ Sylwia
previous arrow
next arrow
Slider

Zdobądź uprawnienia sternika motorowodnego

Podczas wszystkich naszych obozów żeglarskich istnieje możliwość zdobycia patentu sternika motorowodnego. Zajęcia są prowadzone w trakcie trwania rejsu, więc nie musisz zostawać po obozie! Cena kursu to tylko 299 zł! Egzamin odbędzie się w piątek, ostatni dzień obozu po egzaminie na żeglarza jachtowego. Koszt egzaminu (dorośli 250 zł, młodzież posiadająca legitymację szkolną/studencką 125 zł)
dwóch chłopców pływa motorówką na kursie sternika motorowodnego