fbpx
Młodzież słucha wykładu prowadzonego przez instruktorkę w trakcie kursu na patent żeglarza jachtowego

OBOZY ŻEGLARSKIE -OBÓZ SZKOLENIOWY

Chcesz nauczyć się żeglować, ale nie wiesz od czego zacząć? Jeżeli tak, trafiłeś idealnie. Prowadzimy szkoleniowe obozy żeglarskie dla młodzieży na których nauczysz się prowadzić samodzielnie jacht w dwa tygodnie i zdobędziesz patent żeglarza jachtowego. Jednocześnie kurs żeglarski to świetny plan na spędzenie wakacji na Mazurach, gdzie Twoim życiem kieruje tylko wiatr. Specjalnie przygotowany program da Ci możliwość zdobycia wszystkich niezbędnych kwalifikacji do tego byś z dumą mógł nazywać siebie żeglarzem i bez stresu potrafił poradzić sobie na łodzi w każdych warunkach. Już dziś możemy Cię zapewnić, że będą to dwa tygodnie pełne intensywnych zajęć. Od naszych instruktorów otrzymasz narzędzia i motywację do tego, by zdobyć i doskonalić umiejętności żeglarskie. Nic nie cieszy nas bardziej niż satysfakcja na Twojej twarzy, gdy kierowany wiatrem prowadzisz samodzielnie jacht i wydajesz komendy, a na koniec odbierasz swój zasłużony certyfikat potwierdzający zdanie egzaminu na patent żeglarza. Podstawą programu obozu są zajęcia na wodzie, ale zatrzymamy się również na lądzie byś zrozumiał dlaczego mazurski region nazywany jest cudem natury.

Urozmaiceniem czasu intensywnego szkolenia będzie udział w poniższych zajęciach dodatkowych:

 • Gra miejska geocache
 • Nauka szycia własnych worków żeglarskich
 • Wycieczki krajoznawcze
 • The Race – wyścig załóg
 • Mayday – dwudniowy kurs bezpieczeństwa na wodzie
 • Ogniska
 • Nauka szant
 • Turniej N- Strike
 • Triki żeglarskie
 • Gry strategiczne
 • Turniej walk na bomie
Kto wie, może Twoim następnym krokiem będzie obóz żeglarski doszkalający?
 • obrazek kotwicy w informacjach obozu szkoleniowego na mazurach feniks szkoła żeglarstwa

  Miejsce

  Kleszczewo k. Giżycka

  ptak wskazujący ile dni trwa obóz żeglarski ze szkoleniem na patent żeglarza jachtowego na mazurach w szkole żeglarstwa feniks

  Czas trwania

  14 dni

  wiek uczestników szkolenia żeglarskiego feniks szkoła żeglarstwa mazury 2020

  Dla nastolatków

  14-18 lat

  ilość załogantów w trakcie kursu na patent żeglarza jachtowego obozu żeglarskiego na mazurach

  Załoga

  6 osób załogi + sternik

  jakie patenty można zdobyć na obozach żeglarskich na mazurach w szkole żeglarstwa feniks 2020

  Kursy na patent

  Żeglarz jachtowy - w cenie kursu

  Sternik motorowodny - fakultatywnie

Jak dokonać rezerwacji

 1. Wybierz najlepszy dla siebie obóz żeglarski
 2. Sprawdź czy wybrany przez Ciebie termin jest jeszcze dostępny
 3. Wypełnij formularz rezerwacyjny
 4. Odbierz e - mail z potwierdzeniem rezerwacji i postępuj z dalszą instrukcją
Termin
Miejsca
Zapisy
26.06.2022 – 09.07.2022
12
od 1 stycznia 2022
10.07.2022 – 23.07.2022
12
od 1 stycznia 2022
24.07.2022 – 06.08.2022
12
od 1 stycznia 2022
07.08.2022 -20.08.2022
12
od 1 stycznia 2022
Rezerwuj obóz

 

 
Załoga w kamizelkach ratunkowych na jachcie
Kursant piszę egzamin na żeglarza jachtowego
Duży przechył na pokładzie
Buchtowanie liny

Śpiewnik żeglarski dla każdego uczestnika

Każdy uczestnik naszego obozu na patent żeglarski otrzymuje ponad stu pięćdziesięcio stronicowy śpiewnik z szantami i przebojami polskiego rocka!
Śpiewnik żeglarski na mazury. Spędź niesamowite chwile przy ognisku śpiewając szanty i znane polskie przeboje

CENA ZAWIERA

 • Realizację programu
 • Wizytę w aquaparku
 • Pakiet wykładów i zajęć
 • Materiały szkoleniowe
 • Podręcznik żeglarski
 • Opiekę doświadczonych instruktorów i opiekunów
 • Nocleg na nowoczesnych i bezpiecznych jachtach
 • Opłaty portowe
 • Pełne wyżywienie
 • Ubezpieczenie NNW (do 10 000 zł)
 • Paliwo
 • Serwis jachtu podczas rejsu

CENA NIE ZAWIERA

 • Dojazdu na Mazury
 • Opłat za sanitariaty w portach np. WC 1 – 2 zł, prysznic 10 - 15 zł (staramy się unikać portów w których trzeba płacić za WC).
 • Opłaty za egzamin i wydanie patentu (dla uczniów i studentów do 26 roku życia wynosi 125 zł płatne w dniu egzaminu komisji i 25 zł płatne do PZŻ w celu otrzymania patentu).
 • Innych świadczeń nie wymienionych w ofercie

Plan - obóz żeglarski szkoleniowy

Dziewczyny na jachcie czytają podręcznik żeglarski. Uczą sie na kursie żeglarskim na patent żeglarza jachtowego

Obóz żeglarski szkoleniowy Dzień 1

Pierwszy dzień to początek Twojej letniej przygody. Nasza baza znajduje się w Porcie Wieczorek w miejscowości Kleszczewo, nad jeziorem Wojnowo. Zapraszamy Cię już od godziny 14:00. Jeżeli rodzice przywożą Cię do nas samochodem, możecie wjechać na teren portu i tam bezpłatnie zostawić samochód na czas dopełnienia obozowych formalności. Jeżeli za zgodą rodziców przyjeżdżasz pociągiem lub autobusem do Giżycka, skontaktuj się z nami, odbierzemy Cię. Gdy już dotrzesz do portu, przywita Cię komandor rejsu, pokaże jacht na którym będziesz zakwaterowany, przedstawi Twojego sternika. Będziesz miał czas na rozpakowanie bagażu, zajęcie koi i poznanie reszty załogi.

Najpóźniej do godziny 17:00 musi odbyć się Twój meldunek na obozie. Pierwszego dnia nie marnujemy czasu. Już o 18:00 zaczynamy dwudniowy intensywny kurs bezpieczeństwa na wodzie. Otrzymasz także materiały szkoleniowe potrzebne do nauki przez następne dwa tygodnie. Podpowiemy Ci także jak się uczyć, by odnieść sukces i nie marnować czasu. Co jest niezbędne do rozpoczęcia obozu? Aby dołączyć do naszej załogi, musisz zabrać ze sobą komplet uzupełnionych i podpisanych dokumentów, który otrzymasz w wiadomości potwierdzającej rezerwację.
Sterniczka obozów młodzieżowych ze szkoleniem na patent żeglarza jachtowego siedzi na jachcie
Chłopcy szkolą się na żeglarza jachtowego. Wiążą węzeł knagowy na rufie jachtu

Obóz żeglarski szkoleniowy Dni 2 - 4

To czas na adaptacje i zapoznanie z żeglarstwem. Już drugiego dnia czeka Cię sporo informacji do przyswojenia podczas wykładów i zajęć praktycznych. Nie bój się, nasi instruktorzy doświadczeni szkoleniem przyszłych żeglarzy przedstawią wszystko w taki sposób, byś przyswoił 100% wiedzy. Jeżeli będziesz nadal miał wątpliwości, dzięki małym grupom w których pracujemy, znajdziemy czas by indywidualnie rozwikłać wszystkie niejasności. Nauczysz się przepisów i teorii żeglarstwa, węzłów, manewrów jachtem na silniku oraz jego budowy, cumowania, wchodzenia do portu, kładzenia masztu i wielu innych niezbędnych umiejętności, które pozwolą Ci wypłynąć na pełne wody.

Obóz żeglarski szkoleniowy Dni 5 - 9

Osiągnąłeś już wiedzę teoretyczną, teraz czas na doskonalenie praktyki. Całe dnie na wodzie, liczne ćwiczenia i nauka kolejnych, bardziej skomplikowanych przepisów czy manewrów. Poznasz zaawansowaną meteorologię, manewr „człowiek za burtą”, manewry awaryjne i wiele innych. Te pięć dni to nowy etap kursu, ponieważ uczestnicy przechodzą w samodzielne prowadzenie jednostki. Prawdziwym testem załogi i umiejętności będą zajęcia The Race – czyli wyścig załóg. Oczywiście cały czas pamiętamy o klimacie Mazur, wieczornych ogniskach pod gwieździstym niebem, śpiewaniu szant i licznych aktywnościach sportowych. Na naszych obozach propagujemy postawy prospołeczne i rozwój osobisty naszych uczestników, dlatego też cały obóz weźmie udział w różnego rodzaju grach i warsztatach. Dla osób lubiących zadzierać głowę do góry przewidzieliśmy zajęcia z astronomii i nocne obserwacje gwiazd.
Uśmiechnięta załoga ćwiczy manewry podczas młodzieżowego szkolenia żeglarskiego na patent żeglarza jachtowego
Szkolenie motorowodne podczas obozu żeglarskiego szkoleniowego

Obóz żeglarski szkoleniowy Dni 10-12

Powoli nasz rejs zbliża się do końca. Oczywiście nie zwijamy jeszcze żagli i płyniemy hen po horyzont. W ciągu tych trzech dni nie zwalniamy tempa. Wraz z instruktorami będziecie powtarzali to czego nauczyliście się przez ostatnie dni, by spokojnie przystąpić do egzaminu. To także czas na eliminację ostatnich popełnianych przez Ciebie błędów.
Niezależnie od tego, jaki obóz wybrałeś, masz możliwość zapisania się i wzięcia udziału w kursie na patent sternika motorowodnego, który trwa właśnie między 10 i 12 dniem obozu. Otrzymasz niezbędne materiały i weźmiesz udział w kursie prowadzonym przez naszych instruktorów.

Obóz żeglarski szkoleniowy Dzień 13

To trzynasty, ale na pewno nie pechowy dzień obozu. Tego dnia czekają Cię egzaminy na patent żeglarza jachtowego oraz sternika motorowodnego:
-teoretyczny
-praktyczny
Wieczorem przy ostatnim wspólnym tego lata ognisku załogi podsumują swoje projekty. Będziemy świetnie się bawić i wspominać najciekawsze momenty obozu przy akompaniamencie gitary oraz wspólnym śpiewaniu szant.
Załoga po zdanym egzaminie na patent żeglarza jachtowego stoi na jachcie
Dziewczyny uśmiechają się żeglując na jachcie

Obóz żeglarski szkoleniowy Dzień 14

Wszystko co dobrego szybko się kończy. To dzień pełen emocji, kiedy załogi żegnają się ze sobą i każdy rusza w drogę powrotną do domu. To ciężki dzień również dla nas, ponieważ nic tak nie łączy ludzi jak wspólne przygody. Pocieszamy się jednym zdaniem, do zobaczenia za rok!

Zdobądź uprawnienia sternika motorowodnego

Podczas wszystkich naszych obozów żeglarskich istnieje możliwość zdobycia patentu sternika motorowodnego. Zajęcia są prowadzone w trakcie trwania rejsu, więc nie musisz zostawać po obozie! Cena kursu to tylko 299 zł! Egzamin odbędzie się w piątek, ostatni dzień obozu po egzaminie na żeglarza jachtowego. Koszt egzaminu (dorośli 250 zł, młodzież posiadająca legitymację szkolną/studencką 125 zł)
dwóch chłopców pływa motorówką na kursie sternika motorowodnego